Pohledy zpět‎ > ‎

JARO 2010

Téměř 40 prodejců se zúčastnilo „pilotního“ blešáku, který přes ranní dramatické počasí proběhl 22. května v parku na Tyršově náměstí v Roztokách.

Na stáncích, dekách, stolečcích a sušácích na prádlo nabídli nakupujícím produkty fair-trade, tradiční indické pokrmy, čerstvou zeleninu, řemeslné výrobky a výrobky klientů chráněných dílen a především tradiční „bleší“ úrodu ze skříní, sklepů a půd. Z věcí, kterých je pro kontejner škoda, se stalo zboží s příběhem a tváří a všem zúčastněným, prodejcům i návštěvníkům, se podařilo vytvořit prostor zdravé ekonomické směny a další místo pro milé mezilidské setkávání. Doufáme, že kromně příjemně stráveného dopoledne tak dali vzniknout nové roztocké tradici.

Rádi bychom poděkovali městu Roztoky, roztockému Sokolu a sdružení Roztoč za velkou vstřícnost a podporu této akce.


foto: Josef Mirovský (sdružení Roztoč), Toni Laznik, Ridina Ahmedová

Ohlasy (z místního plátku Odraz)

Děkuji organizátorům za skvělý nápad i bezchybnou organizaci prvního blešího trhu v Roztokách. U nás prodávaly děti. Měly radost z výdělku i z toho, že jejich odložené hračky našly zase spokojené majitele. Proto doufáme, že se bleší trhy stanou v Roztokách tradicí. Díky.
Jarmila Skružná

Šťastná jako blecha jsem se vracela z prvního blešího trhu v Roztokách. Šťastná z koupě unikátních, i když víceméně bezcenných věcí, z tašek plných výborné zeleniny a bylinek, a hlavně ze setkání s tolika milými a nadšenými lidmi. Tisíceré díky organizátorům a doufám, že vzniká nová roztocká tradice!
Zina Bumbálková

Dobrý nápad a skvělá příprava. Hezké počasí, které připisuji té skvělé přípravě. Milí prodávající i nakupující, kteří si občas měnili role. Spousta volně pobíhajících dětí, psů i rodičů. Nečekaná setkání s lidmi i věcmi. Přesun kousků z jedné domácnosti do druhé. "Kolik za to chcete? - Kolik byste dal/a?" "Tohle nosila moje maminka, tak vám to bude akorát." "Když si zašijete tady ten prasklý šev, tak 20 Kč." Užila jsem si to - díky!
Hana Holoubkovová
Comments